Start bloga

start bloga

Start?

No to start. Nadszedł najwyższy czas, aby osobom “nie z branży”, czytaj właściciele salonów bez doświadczenia w zawodzie,  pomóc ogarnąć kilka ważnych spraw dotyczących prowadzenia tej, jakże emocjonującej i pełnej wyzwań działalności.

Czy pomoże otworzyć oczy na pewne kwestie, wskazać inną drogę, uzmysłowić jak ważne mogą być, wcześniej pomijane lub niedostrzegane kwestie? Mam nadzieję że tak. Doskonale sobie zdaję sprawę, że część radzi sobie bardzo dobrze i może tej pomocy nie potrzebować. Zatem super by było gdyby podzieli się swoimi przemyśleniami, rozwiązaniami, radami.

Dlaczego mamy sobie nie pomagać?

Ja stoję właśnie w tym miejscu, nie jestem “z branży”. Cały czas szukam sposobu na zbudowanie czegoś wyjątkowego. Nawet kiedyś “liznąłem” tematu, próbowałem się uczyć, wykonałem nawet kilka prób strzyżeń, kilka koloryzacji, ale to wszystko nic. Co z tego, że dobrze umyłem klientce głowę, co z tego że nawet udało mi się poprawnie później wykonać modelowanie, jeśli nie widziałem tego, nie miałem wizji, nie czułem że to jest to. Nie wiem, czy kiedyś znowu nie spróbuję ponownie.

Edit 2020: Tu się zmieniło, z determinacją zacząłem się szkolić i praktykować. Aktualnie jestem początkującym fryzjerem męskim. Ba, nawet zacząłem coś na tym zarabiać 😉

Właściciel powinien wiedzieć “co z czym się je”. Ułatwia to zrozumienie pewnych kwestii. Poza tym jak prowadzić zespół lub nim zarządzać bez jakiejkolwiek wiedzy o zawodzie, nie wspominając już o autorytecie. Większość zna lub miała do czynienia z takimi. Najczęściej współpraca nie jest łatwa bez zrozumienia. Jest tak dlatego, ponieważ inaczej oceniacie sytuację, każdy pod swoim kątem, zdecydowanie brak empatii.

Wyobraź sobie co by było, gdyby właściciel potrafił się postawić w Twojej sytuacji i poczuł to co czujesz i odwrotnie? Jak wiele dobrego mogłoby to zrobić dla was samych i dla biznesu?  Czy brak tego jest wynikiem zależności właściciel – pracownik? Czy jest to może kwestia mentalności? A może lepiej być bardzo dobrym managerem? Może pora powrócić na start i zacząć na nowo,  poprawnie.

Zdecydowanie bliżej mi do takiego rozwiązania w moim przypadku. Wiem też, że wiele osób podziela zdanie, że manager  powinien być fryzjerem i pomagać przy usługach. Marzy mi się zajebisty zespół świetnych ludzi, z którymi stworzymy klimat miejsca, do którego ludzie będą chcieli wracać. Zespół nie tylko w salonie ale i poza. Paczka przyjaciół. Wierzę, że to jest możliwe, że są ludzie na których można stawiać. Pozostaje teraz tylko znaleźć drogę do tego i start.

Jak pisał Hannibal:

“Albo odnajdziemy drogę, albo ją zbudujemy”

To właśnie hasło przyświeca powstaniu tego bloga. Będę szukał rozwiązań i udostępniał tutaj moje spostrzeżenia, realizację mojego planu. Będzie to blog, na którym będzie o wszystkim, co może pomóc w dojściu do realizacji mojego planu marzenia. Będzie również o rekrutacji,  marketingu, przywództwie, motywacji, rozwoju osobistym.   O ważnych książkach, konferencjach, wydarzeniach, szkoleniach, targach, spotkaniach, aspektach prawnych, urzędowych, wywiadach z osobami, które znalazły klucz i im się udało, jak również z tymi, którzy są także na drodze, jak również z tymi co zaczynają.  Na co jeszcze starczy mi czasu? Będę się starał. Czas start.

Czemu nie masz czerpać z tego maksimum korzyści? Jeśli jest to Twoją pasją, to upiększanie innych, poznawanie nowych ludzi, w przyjemnej atmosferze jest prawie, że pracą marzeń. Chyba, że się męczysz, nie potrafisz pracować z ludźmi, w ogóle nie potrafisz się odnaleźć w tym zawodzie, to śmiało, idź do fabryki, wyjedź za granicę, pracuj na trzy zmiany. Zarobisz, odłożysz, przyjeżdżając do Polski będziesz dumnie głowę nosić. Tylko nie wiem z jakiego powodu?

Tu da się zarobić, spełniać marzenia, da się

Nasze urzędy nie ułatwiają nam życia, cóż. Możesz pracować za granicą i robić to samo, ale jest jeden warunek. Trzeba się przestawić z mentalnością, brzmi łatwo, nie każdy daję radę. Spróbuj, napisz jak jest.

Dlaczego chcę się dzielić za darmo swoim doświadczeniem? A czemu nie? Dziwne, co? Polak chce pomagać innym Polakom, do tego potencjalnej konkurencji? Gdzie jest haczyk? Nie ma! Rynku wystarczy dla wszystkich, pod warunkiem, że będziesz dobry w tym co robisz.

Podaj dalej, udostępnij, może jest ktoś jeszcze kto powinien to przeczytać

Chciałbym też poznań Twoja opinię, wskaż swoje problemy, spróbujemy poszukać rozwiązań.

A jeśli chcesz być na bieżąco z artykułami to zapisz się do newslettera:

Marcin


⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Napisz proszę, co o tym myślisz w komentarzu poniżej, chętnie poznam Twoją opinię.

Możesz też udostępnić wpis na swoim Facebooku, poniżej jest przycisk do tego. Dzięki temu będę mógł dotrzeć z moim przekazem do większej ilości osób. Z góry dziękuje wszystkim klikającym.

Zapraszam także na profil na FB – MartinStonePL