Zacznij tutaj

Marcin, tak mam na imię 🙂

ja 2Moja przygoda z fryzjerstwem zaczęła się w 2009 roku. Od tamtej pory związany jestem z prowadzeniem salonów fryzjerskich. Przez ten czas miałem okazję pomagać w prowadzeniu, następnie współprowadzić salon. W końcu doszedłem do etapu, gdzie mogłem już samodzielnie prowadzić salon.

Specjalizuje się w logistyce, reklamie, marketingu, mediach społecznościowych, motywacji i rozwoju osobistym. W wymienionych specjalizacjach mogę pomóc Ci najbardziej.

W dalszym ciągu prowadzę salon, niestety jeszcze nieidealny salon. Wiem co mam do zrobienia i cały czas realizuje postawione przed sobą marzenie.

Musiało dużo czasu upłynąć, żeby pewne rzeczy do mnie dotarły. Jednak perspektywa właściciela to co innego niż perspektywa fryzjera, pracującego w owym salonie.

Podczas mojej pięknej przygody z branżą fryzjerską, kilkukrotnie już zmieniałem lokalizację salonu. Miałem przy tym okazję rekrutować i przyglądać się przez ten okres, pracy kilkunastu fryzjerów.

Dlatego mam swoje przemyślenia na ten temat. Bardzo chętnie się nimi podzielę. Mimo, iż wyciągnąłem masę wniosków, wciąż szukam skutecznych metod na osiąganie więcej. Cały czas uczę się jak najlepiej prowadzić salon fryzjerski.

Dlaczego blog?

Chciałbym podzielić się tą wiedzą z Tobą, gdyż moim celem jest zmiana na lepsze w branży salonów fryzjerskich i nie tylko fryzjerskich. Jest też dużo do zrobienia z naszą mentalnością. Liczę na Waszą pomoc w tym zakresie. Na razie napotykam więcej przeszkód,  co powoduję, że muszę poszukiwać ciągle jak najlepszych rozwiązań. Natomiast wierzę, że razem znajdziemy odpowiednią drogę i narzędzia, by rozwijać się i budować solidny, stabilny biznes. Przecież o to też chodzi, prawda? Chodzi o zarabianie pieniędzy. Tak myślałem jeszcze całkiem niedawno.

Co się zmieniło?

Zmieniła się moja świadomość posiadania biznesu. Koniec szefowania opartego na relacjach szef i pracownik. Zamiast myśleć o kasie, zacząłem marzyć o stworzeniu miejsca, do którego fryzjer chce przychodzić. Salonu, gdzie spędza miło czas, ma zapewniony świetny klimat, profesjonalne produkty i sprzęt. Jest godziwie wynagradzany, ma szansę się rozwijać i przede wszystkim robi to z pasji. W zamian oczekuję, że będzie wykonywał usługi na bardzo wysokim poziomie. Łatwe to nie jest, ale też nie jest niemożliwe. Czy jak masz to wszystko, to będziesz się martwił o kasę? Nie, bo ona sama się bardzo szybko pojawi.

Mam nadzieję, że wesprze mnie w tym też duża liczba pasjonatów fryzjerstwa w Polsce. Bo wiem, że tacy są. Macie ogromną wiedzę i doświadczenie, jesteście często niedocenianymi. Jesteście bardzo pozytywnymi osobami, dającymi energię do działania. Wierzę, że razem zrobimy dużo dobrego. Zachęcam do kontaktu.

Piszcie do mnie na maila: kontakt@martinstone.pl

Najważniejsza sprawa, to zapis na newsletter. Poniżej daje linka do zapisu. Podajecie maila i otrzymujecie powiadomienia jako pierwsi o nowym artykule na blogu. Ponadto, dla zapisanych na listę, wysyłam różne informację (bardziej osobiste), które nie ukazują się na Facebook. Tam też będą przesyłane wszystkie nowinki o nowych produktach, szkoleniach, itp. Warto się zapisać!

Koniecznie bądźcie też na fanpage: FanPage bloga MartinStone

Na początek zaznaczcie, żeby wyświetlał się jako pierwszy. Dzięki temu nie będą Was omijały wpisy.

news-feed

Dla wielbicieli fotek jest konto na: Instagram

insta

Przekazujcie informacje o tym blogu wśród osób z branży, a także wśród kolegów i koleżanek fryzjerów. Dzięki temu dotrze on do szerszego grona. Wskażcie im miejsce, gdzie mogę uzyskać pomocne informacje.

Oto lista 10 najczęściej czytanych artykułów:

Klient nasz Pan? Dla mnie już dawno nie

Pasja czy przymus?

Wypalenie zawodowe fryzjera – Jak tego uniknąć?

Sanepid – czy warto obawiać się kontroli?

Edukacja nadal bardzo istotna

Przestań w końcu narzekać

15 rzeczy, których nie możesz pominąć, chcąc mieć idealny salon

Bardzo dobre warunki pracy dla fryzjera, czyli co się kryje w ogłoszeniach

Odmowa wykonania usługi przez fryzjera. Co na to Kodeks Wykroczeń.

Targi fryzjerskie – 5 powodów dla których warto tam być

Zapraszam do czytania 😉

Marcin 

Zapisz