5 pomysłów na efektywne wykorzystanie czasu wolnego podczas wakacji

efektywne wykorzystanie czasu

Cieszy mnie to, że wielu fryzjerów ma podczas wakacji mnóstwo pracy w salonach. Co z tymi, którzy tej pracy tyle nie mają? Na co mogą wykorzystać ten czas?

Jestem zwolennikiem dobrej organizacji i staram się dążyć do tego, żeby w przypadku posiadania wolnego czasu, było to efektywne wykorzystanie czasu. Nie jestem pracoholikiem, ale też mało kiedy, tak się zwyczajnie obijam. Kto już mnie od jakiegoś czasu czyta i od niedawna też ogląda, powinienem wiedzieć, że lubię pracować. Pracować nad artykułami, materiałami dla Ciebie, najlepszymi radami, by Twój salon lepiej funkcjonował. Dlatego też uważam, że jak jest czas, to warto go dobrze spożytkować. Nie mam na myśli, tylko pracy fizycznej i umysłowej, bo coś dla ciała i dla duszy też się należy.

Poniżej przedstawiam kilka pomysłów na efektywne wykorzystanie czasu wolnego, który pozytywnie odbije się na Twoim biznesie. Do wykorzystania, nie tylko podczas przerwy wakacyjnej, lecz także w każdej sytuacji, kiedy dysponujesz tym czasem i marnujesz go na rzeczy, które na życie i salon, raczej wielkiego wpływu nie mają.

1. Organizacja pracy

To, czy masz w tym okresie dużo pracy, czy więcej czasu wolnego, nie zmienia faktu, iż warto by było to dobrze zaplanować. Warto uczyć się tej umiejętności (jeśli jeszcze tego nie potrafisz), gdyż przyda się jeszcze niejednokrotnie. Jeśli teraz nie potrafisz dobrze zarządzać swoją pracą i czasem w salonie, to jak zamierzasz to robić, gdy się rozwiniesz, zaczniesz zatrudniać nowych pracowników lub prowadzić więcej niż jeden salon?

2. Szkolenia

Kiedy się szkolić, jak nie wtedy kiedy masz czas? Jak zacznie się większy ruch, tym bardziej będzie więcej wymówek. Jeśli masz zdecydowanie więcej wolnego czasu, masz większą elastyczność, jeśli chodzi o terminy i miejsca szkoleń. Przecież latem ruch w miastach jest zauważalnie mniejszy i łatwiej się przemieszczać. Pamiętaj też, że podnoszenie umiejętności nie musi odbywać się jedynie w techniczno-fryzjerskiej działce, ale również w tematyce biznesowej. Mnóstwo wiedzy jest w internecie i książkach. Wyciągasz leżak, czy udajesz się nad wodę i masz przyjemne z pożytecznym. Przepisy nieustannie się zmieniają, warto być na bieżąco. Powstaje mnóstwo przydatnych w prowadzeniu biznesu narzędzi, które warto poznać.

3. Planowanie akcji promocyjnych

Teraz są wakacje, ale zaraz potem będzie powrót do szkoły, zakończenie lata, studenci zaczynają swoją przygodę z rozpoczęciem, bądź kontynuowaniem nauki. Widzisz jakie doskonałe okazje, żeby pozyskać nowych klientów? Nie możesz tego zrobić dzień przed, bo działania typu wszystko na hura, raczej nie wychodzą dobrze. Co innego, jeśli wcześniej zaplanujemy sobie takie działania. Poszukamy odpowiednich zdjęć, przemyślimy jaki zachęcający komunikat przygotować, do kogo konkretnie chcemy dotrzeć, kiedy zacząć itp. Bądź sprytniejsza/y od innych i miej już to przemyślane i przygotowane. Nie wiesz, jak to zrobić? Możesz poszukać takiej wiedzy w internecie. Jest to rozwiązanie bardzo czasochłonne, wiedza często jest z wielu źródeł, więc jest niepoukładana i często niesprawdzona, ale za to jest darmowa. Drugie wyjście to poczekać na mój kurs online, w którym uczę krok po kroku, jak to wszystko przygotować, pokazuje również, jak ja to robię, jakich narzędzi używam i jakie efekty uzyskuje. Wybór należy do Ciebie. Zapisz się do mojej bazy mailingowej. Wszystkim zapisanym wyślę informację, jak tylko będą pierwsze zapisy na kurs.

 

4. Ustalanie budżetu

Czas pomyśleć, skąd na to wszystko wziąć kasę. Jeśli pracujesz już jakiś czas, to jesteś w stanie przewidzieć dochody. Co za tym idzie, można dzięki temu oszacować, ile funduszy i na co możesz przeznaczyć. To, co powtarzam też na szkoleniach. Wiadomo, że są miesiące bardziej tłuste i trochę słabsze. Wiemy jakie koszty codzienne nas czekają. Dlatego, zamiast czasem przepalać budżet, odkładajmy z tych lepszych miesięcy, co nieco na swoje szkolenia, na akcje promocyjne i na wszelki wypadek. Oczywiste jest, że w tych najbardziej obfitych okresach, promować biznesu nie trzeba, ale też i czasu na szkolenie nie ma. Może więc warto, gdzieś w kalendarzu to sobie zaplanować, kiedy ta odłożona kasa się przyda. Tak, o tym szczegółowo też będzie na kursie.

5. Odpoczynek

Jak mógłbym zapomnieć o odpoczynku. Tym bardziej że w okresie wakacji jest jednak najprzyjemniejszy. Zimą, to wychodzisz do pracy ciemno albo szarówa, wracasz noc i nic się nie chce. Latem to dłuższe dni, bo nie robi się tak szybko ciemno, temperatura w dzień dla tych, co się lubią prażyć, w nocy zaś dla tych, co lubią na świeżym powietrzu wieczorami sobie poczilować (spolszczyłem), grille, kąpiele w jeziorach, morzach i oceanach, ach rozmarzyłem się ;) Oczywiście odpoczywamy nie tylko latem, nie po to tyle zapierdzielamy, żeby tydzień latem tylko pozwolić sobie na relaksik. Mamy tak działać, by starczyło czasu i funduszy na częstsze odpoczynki. Mam nadzieję, że przekazywana przeze mnie wiedza, w dużym stopniu się do tego przyczyni.

Jest jeszcze wiele innych sposobów na efektywne wykorzystanie czasu wolnego, ale nie wszystko od razu. Na koniec najważniejsze.

Złota zasada

Czytanie artykułów na moim blogu i obecność na transmisjach live, to efektywne wykorzystanie czasu wolnego 🙂

Tym optymistycznym akcentem kończę ten artykuł. Kto się jeszcze nie zapisał do mojej bazy, to jeszcze może zrobić to tutaj.

 

Udanych wakacji!

MarcinKoniecznie polub fanpage bloga – https://www.facebook.com/MartinStonePL

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, istnieje grupa na FBLepszy salon — wsparcie dla fryzjerów.

Dołącz do niej. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji na temat funkcjonowania salonu.

Jeśli podoba Ci się powyższy artykuł, pokaż to, klikając na Lubię to”. Możesz też udostępnić wpis na swoim Facebooku, poniżej jest przycisk do tego. Dzięki temu będę mógł dotrzeć z moim przekazem do większej ilości osób. Z góry dziękuje wszystkim klikającym.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz